ASSASSIN'S CREED REVELATIONS

     Kasım 2011 de Ubisoft tarafından çıkarılan oyunun hikayesi İstanbul'da geçmektedir. Üst düzey grafik özellikleri sayesinde kendinizi adeta oyunun içindeymiş gibi hissediyorsunuz. Bu grafik özellikleriyle zamanın İstanbul'u çok iyi yansıtılmış. 
     Oyunu Altair Ibn-La Ahad, Ezio Auditore da Firenze ve Desmond Miles karakterleriyle oynuyoruz. Bu serinin öyküsü diğer serilerin öyküleri gibi gayet akıcı. Karakterlerimizden Desmond Miles komaya girer. Bu komadan zihnini sağlıklı bir şekilde kurtarabilmesi için atalarının yaşadığı döneme gidip bazı şeyler yapması gerekmektedir. Sizi Osmanlı, Bizans ve Tapınakçılar'ın çekişmeleri içinde uzun bir hikaye bekliyor.
     Oyunun oynanışına biranda alışmak gerçekten zor. (www.oyunonerim.com) Suikastçimizin kulladığı birçok silah ve birçok hareket farklı tuşlarla yönlendiriliyor ama oynadıkça eliniz alışacaktır. Hikayede en çok oynayacağınız karakter olan Ezio dışında şehrin suikastçilerinin başı Yusuf Tazim, kitapçı Sofia, Şehzade Süleyman ve Yeniçeriler oyunda önemli yer tutuyor. Ezio İstanbul'a geldikten sonra halkın konuşmaları, kullandıkları kelimeler (argo dahil), yapıların mimarisi ve halkın yaşam tarzı oyuncuya çok güzel aksettirilmiş. Özellikle Türkiye'deki oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmışlar.
     Sağlam ve uzun soluklu bir oyun arayan arkadaşlara tavsiyem bu oyun sizi uzun süre meşgul edecektir. İyi keyifler.  :D 
Adminin değerlendirmesi: 9.5/10 
Minumum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
İşlemci: 1.8 GHz Intel Core2 Duo E4300 / 2.4 GHz AMD Athlon 64 X2 4600
Bellek: 2 GB
Ekran Kartı: GeForce GTS 250 / Radeon HD 5670 (512MB) 
HDD: 12 GB