POLICE FORCE 2

    2013 nisan ayında Excalibur Games tarafından piyasaya sürülen oyun bir polis simülatörüdür. İlk yapacağımız şey profilimizi oluşturmak. Bunu yaptıktan sonra artık ortağınızla beraber görevlere başlayabilirsiniz. İlk görevlerde rütbeniz düşük olacak ancak oyunda ilerledikçe yükselişe geçeceksiniz. 
    Kullandığımız araçlar BMW benzeri bir sivil araç, BMW benzeri ekip otosu, Doblo benzeri ekip otosu ve Transit benzeri Ekip aracı. Oyun içinde aracı sizin mi ortağınızın mı kullanacağını seçebilirsiniz. Devriye gezerken hem size verilen devriye görevini yapmanız hem de telsizden gelen acil durum vakalarını başarıyla halletmeniz gerekiyor ki yüksek puan alabilesiniz. Özellikle acil durum olaylarında zamana karşı yarışıyoruz. Bu yüzden olay yerine giderken sirenleri açmanız (www.oyunonerim.com) size zaman kazandıracaktır. 
    Biraz da görevlerden bahsedelim: 
- Şüphelilere GBT kontrolü yapma,
- Hatalı park edilmiş araçları çektirme,
- Alkollüyken araç sürenleri tespit etme,
- Radar kontrolü yapma,
- Olay yerindeki delilleri laboratuvarda incelettirme,
- Hırsızlık, soygun, adam yaralama, kavga, rehin alma gibi mevzuları kimseye zarar gelmeden çözme,
- Politikacılara ve üst düzey devlet görevlilerine korumalık yapmak,
- Şüpheli araçların plakalarını PDA ile sorgulamak,
- Bazı gizli görevler
    Grafiklerden bahsedecek olursak boyut olarak büyük bir oyun olmamasına rağmen grafikler gayet güzel ve tatmin edici. Tabiki oyun dört dörtlük değil. Araç sürüşü ve karakter kontrolü biraz daha GTA'daki gibi olsa oyun daha çok keyif verirdi. Yinede polisliğe ve bu tarz simülasyonlara ilgi duyanlar bir bakın derim. İyi oyunlar.
Adminin değerlendirmesi: 7/10
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
İşlemci: Dual core CPU 2.5 GHz
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce 6/Radeon X1300
HDD: 5 GB boş alan