WILDLIFE PARK 3

     2011 yılında 'b-alive gmbh' tarafından geliştirilen oyunun 3. serisi Wildlife Park 3 bir hayvanat bahçesi simülasyonudur. Aynı zamanda işletmeciliği de içinde barındırır. 
     Oyunda seçtiğiniz moda göre farklı haritalarda, farklı iklimlerde, farklı yerşekillerinde hayvanat bahçenizi kurmaya başlıyorsunuz. Ama kurarken iki şeye çok dikkat etmelisiniz: Getirttiğiniz hayvanların parka uyum sağlayabilmesi ve ticari açıdan doğru harcamalar yaparak sürekli kar edebilmeniz.
     Hayvanlar konusunda eksik gördüğüm en önemli nokta oyunun adında 'wild' olmasına rağmen çok bilindik vahşi hayvanların olmaması. Mesela timsah... Ama genel olarak hayvan sayısı fena değil tabi. Bir hayvanın dişisini, erkeğini ve yavrusunu tercihinize göre getirtebiliyorsunuz. (www.oyunonerim.com) Hayvanları getirtmekle iş bitmiyor. Onlara uygun kafesler, ağaçlar, bitkiler, oyun alanları vb. ihtiyaç duydukları şeyleri de kurmanız lazım. Tabi ihtiyaç demişken müşterileri de düşünmemiz lazım. Hayvanat bahçenizi öyle bir dizayn etmelisiniz ki ziyaretçiler hem tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşılayabilsin hem de hayvanları güvenli ve rahat bir ortamda seyredebilsin. Bu konuda da bizlere jip turları ve raylı sistem gibi seçenekler sunulmuş. 
     Parkınızdan bilet geliri dışında da para kazanabilirsiniz. Jip turları, raylı sistem turları, hediyelik eşya dükkanı, büfe, limonata standı gibi ekstra şeyleri yerlerini iyi seçerek mutlaka kurun. Sonra ziyaretçilerin gelmelerini bekleyin. 
     Grafik olarak bakarsak ikinci seriden pek bir farkı yok. Ne çok iyi diyebiliriz ne de kötü. Yani grafikler sizi üzmez oyundan görsel olarak gerekli zevki alabilirsiniz. 
     Son olarak personelden bahsedelim. Başlıca çalışanlarımız güvenlik görevlisi, bakıcı ve veteriner. Hayvanların sağlığı, temizliği ve güvenliği için bu personellere ihtiyacımız var. Doğru strateji uygulayarak parkınızı en iyisi yapın. iyi oyunlar :D
Adminin değerlendirmesi: 6.5/10   
Minumum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8/10
İşlemci: 3 GHz Intel Pentium® D, AMD Athlon™64 3000
Bellek: 1 GB 
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600 GT, ATI Radeon X1800 
HDD: 3 GB