TRAIN SIMULATOR 2015

     2014 eylül ayında çıkan oyun önceki versiyonlarına göre daha geniş çaplı bir oyundur. Hiç oynamamış arkadaşlar tutorial bölümden başlamalıdır çünkü tren sürmek sanıldığı kadar kolay değildir. 2015 in arayüzü olumlu yönde geliştirilmiş. Quick Drive, Career, Standard ve Free Roam olmak üzere sürüş seçenekleri sıralanmıştır. Olumsuz olan şey farklı tren sayısı yeteri kadar arttırılmamış. Yolcu treni, yük treni ve tramvay tarzında şehir içi çalışan
trenlerle oynuyoruz. Yük treni ve yolcu treni sürüşü arasında bariz farklar var onlara dikkat edilmesi gerek. Rotalara gelirsek New York'tan New Haven'a Londra'dan Munih'e birçok rota mevcut. Oyuna başlamadan hava durumunu ve saati ayarlayabiliyoruz.
     Treni dıştan ya da kokpitten sürme imkanınız var. Kokpitten sürüşün zevkli yanı ileri kolu, fren ve çeşitli tuşları kullandığınız takdirde hareketlerini izleyebiliyorsunuz. 
     Oyunu oynarken verilen talimatları çok iyi anlamanız gerekir. Size saat kaçta hareket edip kaça kadar hedefe varmanız gerektiği ve istasyonda kaç dakika beklemeniz gerektiği bildiriliyor. (www.oyunonerim.com) Ayrıca bazı seferlerde kırmızı ışık olayına da dikkat edilmesi lazım yoksa tüm emekler suya düşer. 
     Trenin kalkışında çok sıkıntı yok ama durma olayını çok iyi yapmak gerekiyor. Belirtilen alanda durmak için hedefe yaklaştıkça frene yavaş yavaş basılmalıdır. Geç kalınırsa treni zor durdurabilirsiniz. İyi sürüşler.  :D
Adminin değerlendirmesi: 7.5/10
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows Vista / 7/8/10
İşlemci: 2.8 GHz Core 2 Duo
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: 512 MB
Boş Alan: 6GB kullanılabilir alan 
Ses: Direct X 9.0c uyumlu