NEED FOR SPEED:HOT PURSUIT 2

     Electronic Arts tarafından 2002 yılında piyasaya sürülen oyun NFS serisinin en bilinenlerinden olmuştur ve yarış oyunları arasında efsaneler arasına girmiştir.
     Bu bir klasik yarış oyunu değildir. Aracımızı seçtikten sonra yarışa başlıyoruz ama sadece rakiplerimizle uğraşmıyoruz; yasal olmayan yarışlar yaptığımız için polislerle de uğraşıyoruz. Bu büyük sorunu çözebilmeniz için gerçekten iyi bir sürücü olmanız gerek. Çünkü polisler ellerinden geleni yapıyorlar ve helikopterle kovalama, barikat kurma, yola çivi serme gibi yollara başvuruyorlar. Tabi oyunu birde polislerin gözünden de oynayabiliyorsunuz. (www.oyunonerim.com) Sıkı yarışçıları kovalamak da gayet  zevkli ve zor bir iş oluyor. Ben kanunsuz iş sevmem diyorsanız bunun yasal yollardan yapılan yarışları da var tabi. Championship modunda onlarca yarış yapıp madalyalar kazanabilirsiniz. Yarış kazandıkça size verilen puanlarla yeni araçlar alabilir veya yeni haritalar açabilirsiniz.  Oyunda 'Normal Yarış', 'Polis Ol', 'Tur Elemeli', 'Turnuva', 'Serbest Sürüş', 'Zamana Karşı Teslimat' ve 'Çok Oyunculu' gibi yarış türleri mevcuttur. Ayrıca Ferrari, Lamborghini, Porsche, Mercedes, Aston Martin, Chevrolet ve Lotus gibi üst 
düzey markaların arabaları da oyuna eklenmiş.
     Oyunun grafiğini yorumlarsak dönemine göre gerçekten iyi grafiklere sahiptir. Gölgeler ve bazı efektler gerçekçi bir şekilde verilmiştir. Oyun sadece bilgisayarlar için değil zamanın en iyi oyun platformlarından biri olan Playstation 2 için de çıkarılmıştır.
Adminin değerlendirmesi:7/10
Minumum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 98/XP
İşlemci: Pentium 3 @ 450 MHz
Bellek: 128 MB RAM
Ekran Kartı: 16 MB (Directx 8.1)
HDD: 1 GB