NBA 2K15

     2014 ün ekim ayında piyasaya sürülen 2K Sports'un yaptığı oyun 10-11-12-13-14 teki gibi çok iyi bir grafiğe sahip. 
Değişen şeyler grafiğin az da olsa iyileştirilmesi (zaten başından beri çok iyi), menü müziklerinin yenilenmesi, career moduna getirilen ekstra özellikler, kadrolar ve Euroleague'in eklenmesi.
     Bu oyun için söylenecek fazla bir şey yok. Her şey mükemmel 2K Sports bu işi zaten 5-6 yıldır mükemmel bir şekilde yapıyor. PC nizin ekran kartı iyiyse oyunun tadını mükemmel bir şekilde çıkarırsınız. Her gün tek tek maç yapmak yerini menajerlik yapmak daha eğlenceli. (www.oyunonerim.com) Takımlardan birini seçip maddi manevi her şeyiyle ilgileniyorsunuz ve hedef play-off lara kalıp şampiyon olmak. Oyunu oynarken bir süre sonra sanki gerçek bir maç izliyormuş hissine kapılacaksınız.
     Eğer ben menajerlik yapmak istemiyorum diyorsanız başka alternatifler de var. 1vs1 2vs2 3vs3 4vs4 gibi karşılaşmalar da yapabilirsiniz. İstediğiniz oyuncuyu seçip kapışabilirsiniz. Ya da Euroleague maçı yapabilirsiniz. Oyunda hoşa giden bir şey daha var. Oyun internete bağlı çalıştığı için güzel bir özellik eklenmiş. O gün gerçekten hangi maç varsa o maçı oynayabiliyorsunuz. Alttaki resimde görüldüğü gibi.
     2K14 te olduğu gibi 2K15 te de tek oyunculu kariyer modu mevcut. Kendi oyuncunuzu adından boyuna kilosuna oynadığı mevkiye kadar her şeyini belirleyip yaratıyorsunuz. Menajeriniz sizi bir takıma aldırmak için görüşüyor ve seçenekleri sunuyor siz de takımı seçip başlıyorsunuz. Başlarda fazla gelişmemiş oluyorsunuz doğal olarak ama zamanla gelişince oyunun zevki artıyor ve daha iyi takımlar size kontrat önermek için yarışa giriyorlar. Hedefiniz şampiyonluğa ulaşarak şampiyonluk yüzüğünü takmak.
     Maç esnasında bilmeniz gereken önemli bir özellik de 'HOTSPOT' olayıdır. Bu olay, oyuncuların gerçekte sevdiği elinin sıcak olduğu bölgelerden yapacağınız atışlarda başarılı olma katsayısının artmasıdır. Normal atışlarda da sizin etkiniz çok fazla. Şut atma tuşundan elinizi zamanında çekip çekmemeniz şutun sayı olup olmamasında çok büyük etken zaten ilk başladığınızda şut için alışma süreci gerekli bunu da training bölümünden halledebilirsiniz.
     Bir Shaq hayranı olarak ben maç öncesi getirilen bir yeniliği çok sevdim. Maç başlamadan önce Shaq ve sunucu maç öncesi yorumlarıyla güldürüyor.  :D
     Bir de oyunun olmazsa olmazlarından All-Star haftası var. Özellikle smaç yarışmasında yapabileceğiniz bir çok hareket eklenmiş. Diğer şeyler aynı. Oynamaktan çok araya giren videoları izleyip hayran kalıyorsunuz. Denemenizde yarar var.  :D
Adminin değerlendirmesi: 9/10
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
İşlemci: Intel Core Duo ve daha iyisi
Bellek: 2 GB
Ekran Kartı: DirectX 10.1 uyumlu 512 MB ve daha iyisi
HDD: 50 GB