L.A. NOIRE

      Rockstar Games tarafından Mayıs 2011 de piyasaya sürülen L.A. Noire dedektiflik oyunu olarak karşımıza çıkıyor.
     1947 yılında Los Angeles şehrinde geçen oyunda LAPD'ye bağlı bir polis olarak işe başlıyoruz. Davalar çözerek polis memurluğundan dedektifliğe kadar yükseliyoruz. Bu süreçte birçok şubede çalışıyoruz(Cinayet, kundakçılık, ahlak vb.). Davaları çözerken deliller, kanıt toplama, şüpheli sorgulama gibi gerçekçi yöntemler oyunu çok güzelleştirmiş. Bu sayede içgüdünüze göre suçluları tespit edebiliyorsunuz.
     Rockstar, GTA'da yakaladığı başarıyı bu oyunda da yakalamış. Şehrin görüntüsü, arabaların çeşitliliği, yüz ifadelerinin gerçekliği, hikayesi ve birçok ödüle aday olmuş müzikleriyle L.A. Noire tam bir şaheser olmuş. 
     Dikkat çeken bir konuda oyunda sık sık 2. Dünya Savaşı'nın işlenmesidir. Savaşın insanlara ve Los Angeles'a etkisi de bir bakıma anlatılmış. Oynanış tarzı GTA gibi fakat hikayemiz GTA'dan çok farklı. (www.oyunonerim.com) Ayrıca aksiyon olayı GTA'ya göre daha zayıf kalmış.
     Oyunda birçok dava görevlerinin yanı sıra sokak görevleri de var. Bir yandan da bu görevleri yapıyoruz. Görevlerin dışında keşfetmemiz gereken şehir simgeleri ve ender bulunan lüks araçlar bulunmakta. Oyun alanımız çok geniş. Gezip görülecek çok yer var.
     Aksiyon-macera, dedektiflik, oyunlarına ve bol heyecana ilgi duyuyorsanız hele bir de GTAcıysanız bu oyunu oynamadan geçmeyin derim.
Adminin değerlendirmesi: 9.5/10
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows 7/8/10
İşlemci : Core 2 Duo - QUAD Core 
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 8800 GT
HDD: 16GB Disk alanı