EURO TRUCK SIMULATOR 2

     2012 yılında piyasaya sürülen Avrupa'da geçen tır sürme ve nakliyat şirketi yönetme oyunudur. Oyun %100 Türkçe dil seçeneğine de sahip olduğundan Türkiye'de büyük ilgi gördü. Oyuna girdiğimizde ilk olarak kendimize profil oluşturuyoruz. Adımızı ve nasıl göründüğümüzü seçiyoruz. Artık sürüşe geçebiliriz. İlk olarak başkalarına ait tırlarda tek seferlik işler alıp kendimizi geliştirip para kazanmamız lazım. (www.oyunonrim.com) Eğer hızlı bir şekilde para kazanamıyorsanız bankadan kredi çekip kendi tırınızı alıp kendi şirketinizi kurup geliştirebilirsiniz. Geliştikçe daha çok para kazanacağınızdan banka kredisini kolaylıkla ödeyebilirsiniz. yapacağınız şey kendinize bir garaj satın almak böylece şirket kuruluyor. Şirketinizi geliştirip yeni tırlar almaya başladığınızda kullanmadığınız tırlar için şoför tutmanız gerekecek.
     Sürüş özelliklerinden bahsedecek olursak simulasyon oyunu olduğu için gerçekçi bir yol izlenmiş. En fazla 90 basabiliyorsunuz. Kırmızı ışıkta geçtiğiniz takdirde mobese varsa ceza yiyorsunuz. Hız sınırınıda dikkat etmeniz lazım tabi her yolda farklı bir hız limiti var. Tırlara hız sabitleyici gibi özellikler de eklenmiş. Ünlü tır markalarının olduğu oyunda çok çeşitli yük taşıma seçenekleri mevcut. Karakteriniz seviye atladıkça daha tehlikeli yükleri taşıma hakkına sahip oluyorsunuz. Tırınızı sadece sol direksiyon olarak değil sağ direksiyon olarak da sürebilirsiniz. Zaten haritada bulunan İngiltere'de sürüş yaparken trafiğin sağdan akması nedeniyle başta biraz zorlanıyoruz.
     Şehirlerdeki bakımhanelerde zarar görmüş araçlarınızı tamir edip tırınıza ekstra şeyler taktırabilirsiniz. Tepe lambası, koruyucular, yeni model şasiler, renk değiştirme, gps ve telsiz ekleme, şirketin adını tıra yazma, ekstra ayna, farklı jant modelleri gibi birçok şey ekleyebilirsiniz tabi para karşılığında.
     Oyunda yetersiz kalan en önemli şey şehirlerin panoramik görüntüsü. Arka planda yeteri kadar bina olmadığı ve olan binaların gerçekçi görünmemesinden dolayı oyuncuyu tatmin etmiyor. Onun dışında diğer görsellerde sıkıntı bulunmuyor. Gerçi yeni güncellemelerle iyileştirmeler yapıldı. Yağmurdan sonra yolların bir süre daha ıslak kalması gibi zevk veren detayları da söylemeden geçmeyelim. Sürüş oyunlarını sevenler için bu oyun şiddetle tavsiye edilir. 
Adminin değerlendirmesi: 9/10
Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHz
Bellek: 2 GB RAM
256 MB’dan fazla grafik kartı GeForce 7600 GT-class ve ya daha üst seviye olmalı
Boş Alan: 4 GB HDD kullanılabilir alan
DirectX: 10
Ses: Direct-X uyumlu ses kartı